Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com
28. januára 2015 11:34 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruský Gazprom si chce udržať v Európe tretinový podiel

Zdroje z prostredia Gazpromu však uviedli, že firma zrušila svoj plán na výstavbu ďalších dvoch línií v rámci plynovodu Severný prúd pre komplikovanú politickú situáciu.

Podiel Gazpromu na európskom trhu s plynom je na úrovni 30 % a na rovnakej úrovni zostane aj v tomto roku. Povedal to v stredu Viktor Zubkov, predseda správnej rady spoločnosti Gazprom. „V súčasnosti je to 30 %. V roku 2015 tiež budeme mať 30-percentný podiel,“ povedal Zubkov pre agentúru Reuters vo Viedni počas plynárenskej konferencie.

Zdroje z prostredia Gazpromu v Moskve v stredu uviedli, že firma zrušila svoj plán na výstavbu ďalších dvoch línií v rámci plynovodu Severný prúd (Nord Stream) pre komplikovanú politickú situáciu. „Politická situácia je v súčasnosti komplikovaná. Nedostali sme prístup k plynovodu Opal v severovýchodnom Nemecku. Prečo by sme budovali ďalšie dve trasy potrubia? Nebudujeme ich,“ povedal jeden zo zdrojov pre agentúru Reuters.

Vlani firma Gazprom uviedla, že by mohla rozšíriť plynovod, ktorý prechádza pod Baltským morom do Nemecka, a to o líniu smerujúcu do Veľkej Británie. Zdroj z prostredia spoločnosti Gazprom však v stredu potvrdil, že firma v súčasnosti neplánuje predĺžiť plynovod po Britániu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies