Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
24. júla 2017 15:12 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko vyzýva producentov ropy, aby dôsledne plnili dohodu o obmedzení ťažby

Minister energetiky Alexander Novak vyzval členov OPEC-u, ako aj ropné štáty, ktoré nie sú členmi kartelu, aby na sto percent plnili dohodu o redukcii ťažby.

Ruský minister energetiky Alexander Novak vyzval popredných svetových producentov ropy, aby dôslednejšie plnili dohodu o znížení ťažby. „Napriek vysokej úrovni plnenia dohody naliehame na všetky krajiny, aby svoje záväzky plnili na sto percent,“ povedal Novak po stretnutí v Sankt Peterburgu, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších ropných štátov, ktoré nie sú členmi kartelu.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu a desať ďalších ropných štátov na čele s Ruskom, ktoré nie sú členmi kartelu, sa v novembri dohodli na redukcii ťažby v rozsahu 1,8 mil. barelov denne. Produkčné škrty sa majú uplatňovať do marca budúceho roka. Cieľom kartelu a ďalších desiatich štátov je odčerpať z trhu prebytočnú ponuku a tým prispieť k zvýšeniu cien ropy, ktoré sa v posledných týždňoch držia pod hranicou 50 USD za barel.

Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) tento mesiac informovala, že členovia OPEC-u v júni dohodnutú redukciu ťažby dodržiavali iba na 78 percent, kým v predošlom mesiaci dohodu plnili na 95 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame