Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
16. júna 2016 10:27 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko a Venezuela zvažujú rokovania o zmrazení ťažby ropy

Krajiny sú pripravené na ďalšie rokovania, pokiaľ sa súčasné podmienky na globálnom trhu s ropou zhoršia, uviedol ruský minister energetiky Alexander Novak po stretnutí so svojím venezuelským rezortným kolegom.

Rusko a Venezuela sú pripravené opäť rokovať o zmrazení produkcie ropy. Vyhlásil to vo štvrtok minister energetiky Alexander Novak po stretnutí s venezuelským rezortným kolegom Eulogiom del Pinom. „Diskutovali sme o možnosti koordinovať ďalšie úsilie. Ak sa súčasná situácia (na globálnom trhu s ropou) zhorší, obnoví sa možnosť ďalších konzultácií (o zmrazení ťažby),“ povedal Novak na medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade.

Členské štáty Organizácie krajín exportujúcich ropu a ďalší poprední producenti vrátane Ruska sa v apríli nedohodli na zmrazení ťažby s cieľom stabilizovať ceny v čase prebytkov komodity na trhoch. Rokovania v katarskej Dauhe stroskotali na postoji Saudskej Arábie, ktorá sa odmietla pripojiť k iniciatíve, pokiaľ ju nepodporí aj Irán.

Myšlienka stanoviť nižší produkčný strop sa objavila pôvodne v januári, kedy ceny ropy zaznamenali 13-ročné dno na úrovni 27 USD za barel. Po zotavení sa ceny v súčasnosti pohybujú okolo hodnoty 50 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame