Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jukos
Ilustračné foto SITA
17. decembra 2014 10:22 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko v kauze Jukos bolo neúspešné

Rusko neuspelo s odvolaním proti rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva, podľa ktorého musí akcionárom spoločnosti Jukos zaplatiť sumu 1,9 mld. eur za škody, ktoré utrpeli.

Rusko neuspelo s odvolaním proti rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva, podľa ktorého musí akcionárom spoločnosti Jukos zaplatiť sumu 1,9 mld. eur za škody, ktoré utrpeli. Spoločnosť Jukos, ktorá mala hodnotu 40 mld. USD, pred desaťročím prešla rozdelením a znárodnením, pričom väčšina aktív sa napokon dostala do rúk spoločnosti Rosnefť.

Európsky súd pre ľudské práva pridelil akcionárom Jukosu kompenzáciu v júli. Dôvodom bolo napríklad to, že Rusko vyžadovalo od Jukosu nadmerné poplatky. Júlový rozsudok sa považuje za jedno z mála víťazstiev Putinových kritikov. Správy o zamietnutí odvolania privítal aj bývalý finančný riaditeľ spoločnosti Jukos Bruce Misamore. Spolu s ďalšími bývalými manažérmi spoločnosti Misamore uviedol, že kompenzácia sa týka viac než 55 tis. bývalých akcionárov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame