Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto John Kasawa/freedigitalphotos.net
2. apríla 2015 11:28 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko podpísalo s Ukrajinou novú dohodu o plyne

Ukrajina podpísala novú trojmesačnú dohodu s Ruskom, v rámci ktorej bude nakupovať ruský plyn za 248 USD za tisíc metrov kubických.

Ukrajina podpísala novú trojmesačnú dohodu s Ruskom, v rámci ktorej bude nakupovať ruský plyn za 248 USD za tisíc metrov kubických. Vyplýva to zo štvrtkového stanoviska ukrajinského ministerstva energetiky. V prvom kvartáli Ukrajina platila 365 USD za tisíc kubických metrov. Zo stanoviska ďalej vyplýva, že okrem ceny Ukrajina predĺžila v dohode s Ruskom platnosť všetkých ostatných podmienok „zimného balíka“. Platnosť „zimného balíka“ dodávok ruského plynu na Ukrajinu sa skončila 31. marca.

Nová dohoda predstavuje „víťazstvo“ ekonomického prístupu k vzťahom medzi ukrajinskou firmou Naftogaz a ruskou spoločnosťou Gazprom nad politickým prístupom. Tak na dohodu reagoval ukrajinský minister energetiky Volodymyr Demčišin vo vyhlásení uverejnenom na stránke ministerstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame