Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
11. apríla 2016 19:49 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko plánuje na budúci rok znížiť clo na export ropy

Ak ceny ropy budú na terajšej úrovni, pre príjmy ruského štátneho rozpočtu nebude problémom zníženie koeficientu exportných ciel, povedal námestník ruského ministra financií Iľja Trunin.

Ak sa ceny ropy výrazne nezvýšia, ruské ministerstvo financií na budúci rok zrealizuje svoje plány na zníženie exportných ciel pri vývoze ropy. Povedal to v pondelok novinárom námestník ruského ministra financií Iľja Trunin. V rámci zmien sa znížia exportné clá a zvýši sa daň z ťažby minerálov. „Ak ceny ropy budú na terajšej úrovni, pre príjmy štátneho rozpočtu nebude problémom zníženie koeficientu exportných ciel,“ uviedol Trunin.

Cena londýnskej ropy Brent, ktorá je globálnou referenčnou cenou, v pondelok stúpla na štvormesačné maximum, keďže posilnenie širšieho komoditného trhu povzbudzovalo nákupy čierneho zlata pred schôdzkou štátov ťažiacich ropu, ktorá bude v nedeľu v Dauhe. Ropné krajiny sa na stretnutí chcú dohodnúť na zmrazení ťažby na terajšej úrovni. Cena ropy Brent v pondelok do 14:05 GMT vzrástla o 92 centov na 42,86 USD za barel. Počas predošlého obchodovania však bola až na úrovni 43,06 USD za barel, čiže najvyššie od 7. decembra minulého roka.

Dane z ropy a plynu tvoria približne 43 percent celkového štátneho rozpočtu Ruska. Odhaduje sa, že v tomto roku sa export ruskej ropy zvýši o 3,5 percenta, keďže sa zmenšuje objem spracovania ropy v rafinériách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies