Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
24. októbra 2016 11:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko naznačilo ochotu obmedziť ťažbu ropy

Ruský minister energetiky Alexander Novak v Saudskej Arábii naznačil, že krajina by po vzore kartelu OPEC mohla obmedziť ťažbu ropy.

Rusko sa môže pripojiť k úsiliu Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), ktorá sa obmedzením produkcie snaží stabilizovať globálne trhy s komoditou. Po stretnutí so svojím saudským rezortným kolegom to naznačil v nedeľu ruský minister energetiky Alexander Novak. Témou rozhovorov v metropole Saudskej Arábie Rijád bola aj možnosť obmedzenia ťažby v Rusku a ďalších krajinách, ktoré nie sú členmi ropného kartelu, uviedol minister vo vyhlásení.

Chcú obmedziť nestabilitu

„V najbližších mesiacoch potrebujeme stabilizovať trh, a tým povzbudiť návrat investícií a obmedziť nestabilitu,“ uviedol Novak bez konkrétnejších údajov. Snahu „obnoviť rovnováhu“ na globálnych trhoch podporil aj saudský minister ropného priemyslu Chálid al-Falíh.

Členské štáty OPEC sa minulý mesiac dohodli na obmedzení ťažby o 32,5 mil. až 33 mil. barelov denne. Cieľom je zmenšiť globálne prebytky, ktorý tlačia ceny smerom nadol už viac ako dva roky. Podľa ropného kartelu by k stabilizáciu trhov obmedzením ťažby mali prispieť aj nečlenské štáty vrátane Ruska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame