Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto SITA
22. apríla 2014 14:04 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko hľadá pre svoj plyn nové trhy

Rusi pracujú na projektoch exportu plynu do Ázie.

Rusko má väčší záujem než kedykoľvek predtým na tom, aby diverzifikovalo svoje zahraničné dodávky zemného plynu. Uviedol to v utorok ruský premiér Dmitrij Medvedev s tým, že Rusko pracuje na projektoch exportu plynu do Ázie. Taktiež poznamenal, že rozhovory európskych predstaviteľov s USA o dodávkach plynu s cieľom znížiť závislosť európskych krajín na Rusku kvôli napätej situácii v Ukrajine považuje za „blufovanie“.

Ruská energetická spoločnosť Gazprom však v utorok uviedla, že je pripravená reagovať na zvýšený dopyt po zemnom plyne z Európy aj napriek tomu, že sa krajiny EÚ pokúšajú znížiť svoju energetickú závislosť na Rusku. „Väčšina scenárov hovorí o tom, že dlhodobý dopyt po plyne na európskom trhu vzrastie… vzhľadom na pokles vlastnej (európskej) produkcie,“ uvádza sa v stanovisku spoločnosti Gazprom. Dodávky ropy do Európy môžu podľa Gazpromu vzrásť prostredníctvom plynovodu Nord Stream, ale aj prostredníctvom pripravovaného plynovodu South Stream, ktorý by mal začať fungovať v budúcom roku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies