Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusko chce pomôcť Grécku priamymi dodávkami

Rusko prezident Vladimír Putin
Ruský prezident Vladimír Putin SITA/AP

Ruský minister pre energetiku Alexander Novak uviedol, že Rusko zvažuje možnosť organizovania priamych dodávok energie do Grécka.

Rusko má v úmysle podporovať hospodárske zotavenie Grécka rozšírením spolupráce v energetickom sektore. Ruský minister pre energetiku Alexander Novak to vyhlásil v nedeľu. Novak uviedol, že Rusko zvažuje možnosť organizovania priamych dodávok energie do Grécka. Zároveň vyjadril nádej, že dohoda v tejto oblasti by sa mohla zrodiť počas niekoľkých nasledujúcich týždňov. Grécko v súčasnosti kupuje ruský plyn prepravovaný cez Ukrajinu a Balkán. Grécko taktiež získava ruskú ropu z Čierneho mora.

Ešte v piatok ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Grécko nepožiadalo Rusko o pomoc pri prekonávaní svojich dlhových problémov. „(Premiér) Tsipras sa na nás neobrátil s tým, že potrebuje pomoc,“ vyhlásil Putin. „Dúfame, že kríza sa v blízkej budúcnosti vyrieši,“ dodal. Putin v podstate obhajoval pozíciu premiéra Tsiprasa, keďže sa pýtal, prečo Európska komisia nezasiahla už skôr, teda v čase, keď sa problémy Grécka hromadili. „Samozrejme, môžeme obviňovať Grékov zo všetkého, kde bola ale Európska komisia, keď sa porušovali jej pravidlá? Prečo neurobila korekcie hospodárskej agendy v prípade predchádzajúcich gréckych vlád?“ uviedol Putin.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 13. júla 2015 8:14

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...