Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto eustream, a.s.
4. septembra 2014 10:23 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko bude s Ukrajinou rokovať o plyne, ak splatí dlhy

V stredu to uviedol ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa jeho slov budú rokovania o plyne pokračovať iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoj „astronomický dlh“.

Rusko je pripravené obnoviť rokovania o plyne s Kyjevom, to však iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoje dlhy. V stredu to uviedol ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa jeho slov budú rokovania o plyne pokračovať iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoj „astronomický dlh“. Reagoval tak na ukrajinský návrh, podľa ktorého by Kyjev platil za ruský plyn sezónne ceny.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v stredu navrhol, že Ukrajina by mohla Moskve platiť 385 USD za tisíc metrov kubických plynu v zimnom období a 300 USD za tisíc metrov kubických plynu v lete. Tento postup Medvedev odmietol s tým, že Ukrajina by mala platiť za ruský plyn priemernú cenu 385 USD za tisíc metrov kubických. Jaceňuk navrhuje priemernú cenu 340 USD za tisíc metrov kubických plynu.

„Sme pripravení diskutovať o pokračovaní spolupráce s Ukrajinou v oblasti plynu,“ povedal Medvedev. Rusko tak však urobí iba v prípade, ak Kyjev splatí existujúci dlh, ktorý dosahuje „astronomickú sumu“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies