Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusko bude s Ukrajinou rokovať o plyne, ak splatí dlhy

Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto eustream, a.s.

V stredu to uviedol ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa jeho slov budú rokovania o plyne pokračovať iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoj „astronomický dlh“.

Rusko je pripravené obnoviť rokovania o plyne s Kyjevom, to však iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoje dlhy. V stredu to uviedol ruský premiér Dmitrij Medvedev. Podľa jeho slov budú rokovania o plyne pokračovať iba v prípade, že Ukrajina uhradí svoj „astronomický dlh“. Reagoval tak na ukrajinský návrh, podľa ktorého by Kyjev platil za ruský plyn sezónne ceny.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v stredu navrhol, že Ukrajina by mohla Moskve platiť 385 USD za tisíc metrov kubických plynu v zimnom období a 300 USD za tisíc metrov kubických plynu v lete. Tento postup Medvedev odmietol s tým, že Ukrajina by mala platiť za ruský plyn priemernú cenu 385 USD za tisíc metrov kubických. Jaceňuk navrhuje priemernú cenu 340 USD za tisíc metrov kubických plynu.

„Sme pripravení diskutovať o pokračovaní spolupráce s Ukrajinou v oblasti plynu,“ povedal Medvedev. Rusko tak však urobí iba v prípade, ak Kyjev splatí existujúci dlh, ktorý dosahuje „astronomickú sumu“.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. septembra 2014 10:23

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...