Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Podľa denníka The Wall Street Journal by dohoda medzi úniou a Ukrajinou týkajúca sa technických záležitostí spätných dodávok plynu na Ukrajinu mohla byť podpísaná ešte pred novembrovým summitom lídrov Európskej únie a jej východných partnerov v litovskom Vilniuse. SITA/AP
18. marca 2015 12:33 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusko bude s Ukrajinou o plyne rokovať 20. marca

Termín piatkových rokovaní potvrdila v stredu Európska komisia.

Európska komisia (EK) v stredu potvrdila termín konania rozhovorov medzi predstaviteľmi Ruska a Ukrajiny o plyne. Rokovania o dodávkach ruského plynu na Ukrajinu sa uskutočnia v piatok 20. marca v Bruseli. Dočasná dohoda, takzvaný zimný balík, vyprší na konci marca. Ruský prezident Vladimir Putin sa už skôr vyjadril, že si neželá opakovanie sporu o platby, pre ktoré Rusko dodávky Ukrajine v poslednom desaťročí trikrát prerušilo.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz v pondelok zaplatila 15 mil. USD za dodávky ruského plynu. Informovala o tom v utorok spoločnosť Naftogaz. Ruský plynárenský koncern Gazprom v samostatnom stanovisku uviedol, že na základe súčasných požiadaviek spoločnosti Naftogaz má Ukrajina predplatené dodávky plynu na sedem dní.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame