Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusko bude s Ukrajinou o plyne rokovať 20. marca

Plyn plynovod
Podľa denníka The Wall Street Journal by dohoda medzi úniou a Ukrajinou týkajúca sa technických záležitostí spätných dodávok plynu na Ukrajinu mohla byť podpísaná ešte pred novembrovým summitom lídrov Európskej únie a jej východných partnerov v litovskom Vilniuse. SITA/AP

Termín piatkových rokovaní potvrdila v stredu Európska komisia.

Európska komisia (EK) v stredu potvrdila termín konania rozhovorov medzi predstaviteľmi Ruska a Ukrajiny o plyne. Rokovania o dodávkach ruského plynu na Ukrajinu sa uskutočnia v piatok 20. marca v Bruseli. Dočasná dohoda, takzvaný zimný balík, vyprší na konci marca. Ruský prezident Vladimir Putin sa už skôr vyjadril, že si neželá opakovanie sporu o platby, pre ktoré Rusko dodávky Ukrajine v poslednom desaťročí trikrát prerušilo.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz v pondelok zaplatila 15 mil. USD za dodávky ruského plynu. Informovala o tom v utorok spoločnosť Naftogaz. Ruský plynárenský koncern Gazprom v samostatnom stanovisku uviedol, že na základe súčasných požiadaviek spoločnosti Naftogaz má Ukrajina predplatené dodávky plynu na sedem dní.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...