Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
31. marca 2015 10:50 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruskému Gazpromu sa vlani nedarilo

Najväčšia ruská plynárenská spoločnosť za rok 2014 podľa národných účtovných štandardov vykázala čistý zisk 189 mld. rubľov. Ide o medziročný pokles o 70 %.

Čistý zisk ruskej spoločnosti Gazprom, ktorá je najväčším producentom plynu v krajine, podľa ruských účtovných štandardov v minulom roku oslabil o 70 % na sumu 189 mld. rubľov (RUB). Čistý zisk Gazpromu podľa národných štandardov zahŕňa iba výsledky materskej firmy a nie sú v ňom obsiahnuté hospodárske výsledky dcérskych spoločností, ku ktorým patrí napríklad Gazprom Nefť alebo elektrárenská divízia Gazpromu.

Spoločnosť Gazprom zároveň oznámila, že odkúpila podiely v projekte plynovodu Južný prúd (South Stream). Zámerom projektu bolo vybudovať plynovod smerujúci do južnej Európy cez Čierne more bez toho, aby prechádzal ukrajinským územím. Budovanie plynovodu však narazilo na námietky Európskej únie a Rusko projekt v závere minulého roka zrušilo. Moskva však chce namiesto neho vybudovať alternatívny plynovod smerujúci do Turecka.

Gazprom informoval, že od spoločnosti Eni kúpil jej 20-percentný podiel v projekte Južný prúd za 22,42 mld. rubľov (RUB), 15-percentný podiel firmy Wintershall kúpil za 16,85 mld. RUB a 15-percentný podiel firmy EDF získal za 16,82 mld. RUB.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame