Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
24. novembra 2014 13:42 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruskej firme Bašnefť sa darilo

Spoločnosť za júl až september dosiahla čistý zisk 15,6 mld. rubľov, medziročne to bolo dvojnásobne viac, ale medzikvartálne išlo o pokles o 1,5 %.

Ruská ropná spoločnosť Bašnefť za tretí štvrťrok vykázala čistý zisk v sume 15,6 mld. rubľov (RUB). V porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka sa jej čistý zisk zdvojnásobil. Spoločnosť o tom, informovala v pondelok. V porovnaní s druhým štvrťrokom tohto roka sa však čistý zisk spoločnosti za júl až september zmenšil o 1,5 %. Tržby firmy Bašnefť v treťom štvrťroku medziročne stúpli, a to na sumu 162,9 mld. RUB z úrovne 156,6 mld. RUB, na ktorej boli za júl až september minulého roka. Medzikvartálne sa však tržby spoločnosti zmenšili o 0,2 %.

Spoločnosť ďalej informovala, že jej rafinérie v treťom štvrťroku spracovali 5,524 mil. ton uhľovodíkov, čo bol rast v porovnaní s predošlým kvartálom o 0,8 %. Počas apríla až júna totiž firma spracovala 5,481 mil. ton uhľovodíkov. Za export ropy Bašnefť v treťom kvartáli dosiahol tržby v objeme 37,630 mld. RUB, čiže medzikvartálne posilnili o 11,8 %. Kapitálové výdavky v období júla až septembra sa medzikvartálne zväčšili o 31,5 % na 12,832 mld. RUB. Ich zvýšenie bolo hlavne výsledkom rastu investícii na prieskum a ťažbu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies