Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ruská produkcia ropy v januári mierne klesla

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Produkcia ropy v Rusku v januári poklesla na 10,66 mil. barelov ropy denne z decembrových 10,67 mil. barelov ropy denne.

Produkcia ropy v Rusku v januári poklesla na 10,66 mil. barelov ropy denne. V decembri Rusko vyprodukovalo 10,67 mil. barelov ropy denne. Vyplýva to z údajov ruského ministerstva energetiky zverejnených v pondelok. Rusko je celosvetovo najväčším producentom ropy. V roku 2014 krajina zaznamenala rekord od rozpadu Sovietskeho zväzu, keď priemerne vyrobila 10,58 mil. barelov ropy denne.

Niektoré ruské firmy, vrátane firiem Rosnefť a Gazprom Nefť, nepriaznivo zasiahli sankcie zo strany Západu. Firmy mali obmedzenú možnosť získať peniaze na celosvetových trhoch. Spoločnosti navyše nemali prístup k technológiám, ktoré sú potrebné na ťažbu v arktických oblastiach, prípadne technológie potrebné na ťažbu bridlicovej ropy.

Produkcia ropných a plynových kondenzátov dosiahla v januári 45,07 mil. ton. Produkcia ruského plynu dosiahla hodnotu 62,923 mld. metrov kubických. Z toho spoločnosť Gazprom vyrobila 43,54 mld. metrov kubických plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. februára 2015 10:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...