Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ruská firma Transnefť s poklesom zisku

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Za júl až september ruský monopolný prevádzkovateľ ropovodov dosiahol čistý zisk 25,5 mld. rubľov, v treťom štvrťroku vlaňajška bol vo výške 41,7 mld. rubľov.

Ruská spoločnosť Transnefť, ktorá má v krajine monopol na prepravu ropovodmi, v treťom kvartáli evidovala pokles čistého zisku na 25,5 mld. rubľov (RUB) z úrovne 41,7 mld. RUB, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka. Spoločnosť však uviedla, že jej tržby za júl až september boli v objeme 196 mld. RUB, čiže v medziročnom porovnaní posilnili. Za tretí štvrťrok minulého roka totiž boli v sume 192,2 mld. RUB.

Od 1. januára budúceho roka Transnefť zvýši poplatky za prepravu v priemere o 6,75 %, povedal pre Reuters minulý týždeň predstaviteľ ruského federálneho úradu pre transportné poplatky. Pôjde o prvý rast poplatkov firmy Transnefť za prepravu za dva roky po tom, ako vláda tarify zmrazila v snahe spomaliť infláciu. Rast prepravných poplatkov, ktoré sú jediným zdrojom príjmov firmy prevádzkujúcej 50 tis. kilometrov ropovodov v Rusku, je menší ako inflácia. Odhaduje sa, že inflácia v Rusku za tento rok bude vyššia ako 9 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...