Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
1. decembra 2014 20:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruská firma Transnefť s poklesom zisku

Za júl až september ruský monopolný prevádzkovateľ ropovodov dosiahol čistý zisk 25,5 mld. rubľov, v treťom štvrťroku vlaňajška bol vo výške 41,7 mld. rubľov.

Ruská spoločnosť Transnefť, ktorá má v krajine monopol na prepravu ropovodmi, v treťom kvartáli evidovala pokles čistého zisku na 25,5 mld. rubľov (RUB) z úrovne 41,7 mld. RUB, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka. Spoločnosť však uviedla, že jej tržby za júl až september boli v objeme 196 mld. RUB, čiže v medziročnom porovnaní posilnili. Za tretí štvrťrok minulého roka totiž boli v sume 192,2 mld. RUB.

Od 1. januára budúceho roka Transnefť zvýši poplatky za prepravu v priemere o 6,75 %, povedal pre Reuters minulý týždeň predstaviteľ ruského federálneho úradu pre transportné poplatky. Pôjde o prvý rast poplatkov firmy Transnefť za prepravu za dva roky po tom, ako vláda tarify zmrazila v snahe spomaliť infláciu. Rast prepravných poplatkov, ktoré sú jediným zdrojom príjmov firmy prevádzkujúcej 50 tis. kilometrov ropovodov v Rusku, je menší ako inflácia. Odhaduje sa, že inflácia v Rusku za tento rok bude vyššia ako 9 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame