Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto SITA/AP
24. marca 2015 16:49 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruská firma Bašnefť chce v budúcom roku mierne zvýšiť ťažbu

Šéf firmy Bašnefť Alexander Korsik konštatoval, že jeho spoločnosť svoj rozpočet pre tento rok zakladá na priemernej cene ropy 60 USD za barel.

Ruská ropná spoločnosť Bašnefť plánuje mierne zvýšenie ťažby v budúcom roku a smeruje k tomu, že plán tohtoročnej produkcie ropy splní. Povedal to pre ekonomický denník Vedomosti šéf firmy Alexander Korsik. „S vysokou pravdepodobnosťou v tomto roku vyťažíme 19 mil. ton ropy,“ uviedol Korsik a dodal, že v budúcom roku jeho spoločnosť plánuje mierne zvýšenie produkcie.

Šéf firmy Bašnefť ďalej konštatoval, že jeho spoločnosť svoj rozpočet pre tento rok zakladá na priemernej cene ropy 60 USD za barel a neskôr ráta s miernym zvýšením. Bašnefť v závere roka 2014 vlastnil overené ložiská ropy v objeme 2,1 mld. barelov. To naznačuje, že má zaručenú ťažbu na 17 rokov, čiže podobne ako aj väčšie ruské ropné firmy. Vlani sa produkcia ropy spoločnosťou Bašnefť medziročne zvýšila o 10,8 %, pričom ťažba v celej krajine stúpla iba o 1 %.

Bašnefť je štvrtou najväčšou ruskou ropnou firmou. Po rozhodnutí súdu v decembri minulého roka štát prevzal od konglomerátu Sistema 73,94-percentný podiel v spoločnosti Bašnefť, čiže firma bola fakticky zoštátnená.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies