Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
3. septembra 2015 21:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi zvýšia dodávky ropy do Číny

Šéf spoločnosti Rosnefť konštatoval, že dodatočné dodávky čierneho zlata do Číny prostredníctvom ropovodu budú v tomto roku v celkovom objeme 4,5 mil. ton.

Firma Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, sľúbila výrazné zvýšenie dodávok do Číny, keďže sa snaží diverzifikovať dodávky energií smerom do Ázie. Informoval o tom vo štvrtok šéf firmy Igor Sečin. Konštatoval, že dodatočné dodávky čierneho zlata do Číny prostredníctvom ropovodu budú v tomto roku v celkovom objeme 4,5 mil. ton.

Firma Rosnefť zároveň oznámila, že čínska spoločnosť China Petrochemical Corporation (Sinopec) má právo kúpiť 49-percentný podiel v jeho dcérskych firmách, ktoré majú licencie na ťažbu na ropných poliach Russkoje a Jurubčeno-Tochomskoje. Táto opcia je súčasťou dohody o spolupráci v rámci spoločného rozvoja oboch ropných ložísk, ktorá bola podpísaná v Pekingu, uviedol Rosnefť vo vyhlásení. Rosnefť okrem toho informoval, že pravdepodobne kúpi 30-percentný podiel v čínskej spoločnosti Chemchina. Rámcovú dohodu o kúpe tohto 30-percentného podielu ruská firma podpísala tiež vo štvrtok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies