Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
2. decembra 2014 9:50 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi vyťažili v novembri o trochu viac ropy

V novembri krajina ťažila 10,63 mil. barelov ropy denne, produkcia tak bola na postsovietskom maxime.

Mesačná ťažba ropy v Rusku, ktoré je jej najväčším producentom na svete, v novembri medzimesačne mierne stúpla, a to na 10,63 mil. barelov denne. Vyplýva to z údajov ruského ministerstva energetiky, ktoré zverejnilo v utorok. V októbri Rusko ťažilo priemerne 10,6 mil. barelov ropy denne.

Novembrová mesačná ťažba sa dostala na postsovietske maximum, na ktorom bola v decembri 2013. Moskva hovorí, že nebude redukovať ťažbu s cieľom podporiť globálne ceny ropy. Spolu so zemným plynom ropa generuje dôležitú časť príjmov ruského štátneho rozpočtu. Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sa minulý týždeň tiež rozhodla, že ťažbu ponechá na úrovni 30 mil. barelov denne.

V novembri sa v Rusku zvýšila aj ťažba zemného plynu. Za celý mesiac krajina vyprodukovala 43,5 mil. ton plynu. Novembrová denná ťažba sa zväčšila na 2 mld. kubických metrov z októbrovej úrovne 1,71 mld. kubických metrov. Spoločnosť Gazprom zväčšila svoju produkciu o 28 % na 1,44 mld. kubických metrov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies