Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
29. apríla 2016 16:17 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi vyťažili v apríli menej ropy

Produkcia ropy v krajine tento mesiac klesla na a 10,86 mil. barelov denne z marcovej rekordnej úrovne 10,91 mil. barelov denne, uviedli zdroje blízke ruskému rezortu energetiky.

Ťažba ropy v Rusku v období od 1. do 28. apríla klesla na 10,86 mil. barelov denne z marcovej rekordnej úrovne 10,91 mil. barelov denne. Uviedli to v piatok dva zdroje, ktoré majú blízko k ruskému ministerstvu energetiky. Zdroje konštatovali, že dôvodom zníženia produkcie bola sezónna údržba na ropných poliach a v rafinériách. Ťažba v Rusku však v apríli aj tak bola nad vlaňajším priemerom 10,73 mil. barelov denne, pričom minuloročná produkcia bola najvyššia za takmer tri desaťročia.

V poslednom desaťročí bola ruská ťažba ropy v porovnaní s očakávaniami opakovane vyššia a stúpla zo svojho minima 6 mil. barelov denne, na ktorom bola na konci 20. storočia. Odborníci na ropný priemysel opakovane predpovedajú pokles ťažby v Rusku, ale zatiaľ sa to nestalo. Cena londýnskej ropy Brent, ktorá je globálnou referenčnou cenou hlavného ruského exportu, v piatok do 12:11 GMT oproti predošlej uzatváracej úrovni posilnila o 12 centov na úroveň 48,26 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies