Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
2. októbra 2014 12:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi vyprodukovali v septembri 10,6 miliónov barelov ropy

K medzimesačnému rastu dennej produkcie o 0,9 % podľa vládnych údajov prispeli najmä spoločné podniky s účasťou významných zahraničných partnerov.

Rusko v septembri v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšilo produkciu ropy o 0,9 % na 10,61 mil. barelov denne (bpd). K rastu prispela najmä zvýšená produkcia spoločných podnikov s účasťou významných zahraničných partnerov, informovalo vo štvrtok ruské ministerstvo energetiky. Produkcia v rámci dohôd o zdieľaní nákladov (PSA), ktoré začalo Rusko uplatňovať v 90-tych rokoch s cieľom prilákať do ropného priemyslu zahraničné investície, posilnila o 24 %. Podrobné údaje k jednotlivým projektom, na ktorých spolupracujú ropné giganty ako ExxonMobil, Shell, Total alebo Statoil, ministerstvo nezverejnilo.

Menšie ropné firmy evidované v kategórii „ostatní producenti“ zvýšili produkciu o 1,5 %. Produkcia štátnej firmy Rosnefť, ktorá je najväčšou verejne obchodovanou ropnou spoločnosťou na svete, stagnovala na úrovni 3,8 mil. bpd. Produkcia zemného plynu v septembri posilnila na 1,52 mld. kubických metrov denne z augustových 1,38 mld. Najväčší svetový producent plynu Gazprom zvýšil produkciu o 14 % na 968 mil. kubických metrov denne, k čomu podľa ministerstva energetiky prispel najmä silnejší sezónny dopyt.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies