Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
22. novembra 2015 11:52 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi prichádzajú s ďalšou zľavou na ropu

Cieľom Ruska je chrániť svoj trhový podiel v Európe.

Rusko poskytne ďalšie zľavy na ruské dodávky ropy s cieľom chrániť svoj trhový podiel na tradičnom európskom trhu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ruský vládny zdroj. Toto tvrdenie je ďalším náznakom, že Rusko si chce udržať svoje trhy.

Taktiež je to jasná správa smerom k zasadnutiu predstaviteľov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), ktorá hovorí, že Rusko nie je ochotné obmedziť produkciu. Dostupné údaje hovoria, že ropa zo Saudskej Arábie, Iraku a ďalších krajín Blízkeho východu po mnohých rokoch prichádza do Európy v rámci boja o podiel na celosvetovom trhu.

„Budeme bojovať o náš trhový podiel (v Európe). Zvýšime zľavu na dodávky ropy z Uralu. Nemyslím si, že Arabi ľahko obsadia rafinérie, ktoré tradične patrili nám. Nie je to technologicky jednoduché,“ uviedol ruský vládny zdroj.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame