Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
14. apríla 2016 10:29 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi odhadujú tohtoročné ceny ropy na úrovni 40 dolárov

V roku 2017 by ceny ropy podľa rukého ministra hospodárstva mali stúpnuť na 45 USD za barel a v roku 2018 na 50 USD za barel.

Ruské ministerstvo hospodárstva očakáva, že priemerné ceny ropy v tomto roku budú na úrovni 40 USD za barel, uviedol v stredu minister hospodárstva Alexej Ulujkajev. Ako ďalej informovali ruské tlačové agentúry, vyplýva to z nového scenára predpokladaného ekonomického vývoja. V roku 2017 by ceny ropy podľa ministra mali stúpnuť na 45 USD za barel a v roku 2018 na 50 USD za barel.

Ulujkajev zároveň uviedol, že pri priemernej cene 40 USD za barel ropy, sa ekonomika krajiny v tomto roku zmenší o 0,3 %. Zároveň poznamenal, že je nepravdepodobné, že by Rusko pre nižšie ceny ropy dodatočne upravilo tohtoročný rozpočet skôr ako na jeseň. Rusko väčšinou pripravuje dodatky k rozpočtu na jar a zmeny sa zavedú na jeseň.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame