Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod Rusko plyn
Ilustračné foto SITA/AP
2. decembra 2015 12:22 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi možno zmrazia projekt Turkish Stream

Išlo by pritom o odplatu voči Ankare za zostrelenie ruského bojového lietadla.

Rusko by mohlo zastaviť práce na projekte plynovodu Turkish Stream na niekoľko rokov ako odvetu voči Rusku za zostrelenie ruského bojového lietadla. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje zo spoločnosti Gazprom. Kremeľ voči Turecku začal uplatňovať ekonomické sankcie už minulý týždeň, tieto opatrenia sa však nedotýkali ruského energetického exportu do Turecka, ktorý tvorí jadro ekonomických vzťahov oboch krajín. „Očakávame, že hlava štátu by s najväčšou pravdepodobnosťou mohla deklarovať zmrazenie projektu Turkish Stream, minimálne by mohla oznámiť nejakú prestávku,“ povedal jeden zo zdrojov.

Zmrazenie prác má skôr symbolický ako praktický efekt. Tento projekt už totiž má problémy s meškaním, taktiež sa objavujú pochybnosti o životaschopnosti plynovodu. „Stále dúfame, že Turkish Stream sa skôr len odloží na niekoľko rokov, než by sa úplne zrušil,“ uviedol druhý zdroj.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame