Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uhlie bane
Poliaci chcú podľa svojho premiéra Donalda Tuska v energetike v najbližších rokoch vsadiť na uhlie a bridlicový plyn. Obnoviteľné zdroje a zdá sa, že ani jadrovú energiu, u našich severných susedov zrejme príliš svetlá budúcnosť nečaká. FreeDigitalPhotos.net
27. novembra 2015 11:35 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi dodajú Ukrajine menej uhlia

Obmedzenie dodávok uhlia je odvetné opatrenie Ruska za to, že ukrajinské úrady odmietli pomôcť opraviť stĺpy diaľkového vedenia a obnoviť dodávky prúdu na Krym.

Rusko začalo obmedzovať dodávky uhlia na Ukrajinu, uviedol v piatok ukrajinský minister pre energetiku Volodymyr Demčišin. Kyjev má vlastné zásoby na jeden mesiac, čo postačí na 50-dňové zabezpečenie stabilnej prevádzky elektrární, dodal Demčišin.

Ruský minister pre energetiku Alexander Novak v utorok upozornil, že Rusko môže prerušiť dodávky uhlia na Ukrajinu ako odvetu za to, že ukrajinské úrady odmietli pomôcť opraviť stĺpy diaľkového elektrického vedenia a obnoviť dodávky elektriny na Krym. Počas víkendu neznámi sabotéri odpálili dva stĺpy diaľkového vedenia zásobujúce polostrov elektrinou, následkom čoho sa Krym musí spoliehať na núdzové generátory.

V piatok ráno tlačová agentúra RIA citovala krymského vicepremiéra Michaila Šeremeta, ktorý tvrdil, že na polostrov už prúdi elektrina cez energetický most z juhoruského Krasnodarského kraja. Neskôr však ruské ministerstvo energetiky, ako aj krymská spoločnosť Krymenergo informáciu popreli a uviedli, že na polostrov elektrina z Ruska zatiaľ neprúdi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame