Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadro jadrová energia zdroje
Ilustračné foto pixabay.com
7. júna 2017 14:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

Rusi chcú v jadre naďalej spolupracovať so Slovenskom

Podľa ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, Slovensko a Rusko sú v rámci Európy významnými partnermi.Rusko a Slovensko majú záujem spolupracovať v strojárskom priemysle, taktiež v oblasti jadrovej energetiky, rovnako ako aj pri dodávke energií. Povedal to v utorok po stretnutí so slovenským ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. Informuje o tom ruská tlačová agentúra TASS.

Ako dodal Lavrov, Slovensko a Rusko sú v rámci Európy významnými partnermi. „Podporujeme výsledky nedávneho rokovania medzivládnej komisie pre ekonomickú, vývojovú a technickú spoluprácu v Moskve, ktorá prijala zhruba 10 rozhodnutí posilňujúcich naše ekonomické a investičné väzby,“ konštatoval podľa agentúry TASS Lavrov.

„Vnímame aj vyhliadky na posilnenie spolupráce v strojárskom priemysle, energetike, vrátane jadrovej energetiky a dodávok a tranzitu ruských energetických nosičov na Slovensko,“ dodal ruský minister.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame