Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropovod
Ilustračné foto. FreeDigitalPhotos.net
8. novembra 2015 11:31 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi chcú dovážať viac ropy do Janponska

Spoločnosť Rosnefť zároveň ponúkla japonským firmám možnosť zapojiť sa do projektov ťažby na východnej Sibíri a ruskom Ďalekom východe.

Ruský ropný gigant Rosnefť plánuje do konca tohto roka zvýšiť dodávky do Japonska v medziročnom porovnaní o 30 % na 4,2 mil. ton ropy. Uviedla to ruská tlačová agentúra RIA, ktorá citovala generálneho riaditeľa spoločnosti Rosnefť Igora Sečina. Spoločnosť Rosnefť, najväčší producent ropy na svete, ktorej akcie sú kótované na burze, zároveň ponúkla japonským firmám možnosť zapojiť sa do projektov na východnej Sibíri a ruskom Ďalekom východe, uviedol Sečin.

Existuje veľký potenciál na spoluprácu medzi oboma krajinami, konštatoval šéf firmy Rosnefť. „Navrhli sme našim japonským partnerom dohody týkajúce sa zásob ropy v objeme šesť miliárd barelov,“ povedal Sečin na sympóziu ropného priemyslu v Tokiu. Šéf firmy Rosnefť dodal, že s využitím zlepšenej technológie zo strany japonských partnerov má jeho spoločnosť veľký priestor na rozšírenie ťažby ropy a zemného plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame