Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod Rusko plyn
Ilustračné foto SITA/AP
12. mája 2014 13:42 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi blízko k dohode s Čínou o dodávkach plynu

Podľa tajomníka ruského ministerstva energetiky Anatolija Janovskijeho je kontrakt pripravený na 98 %.

Ruská spoločnosť Gazprom je blízko k dohode s Čínou o dodávkach plynu. V pondelok to vyhlásil štátny tajomník ruského ministerstva energetiky Anatolij Janovskij. Rokovania Gazpromu s Čínou trvajú už roky a tento mesiac by sa mali uzavrieť. „Dúfame, že rokovania dokončíme podľa plánu,“ uviedol Janovskij. „Kontrakt je, povedal by som, na 98 % pripravený,“ doplnil.

Zdroje agentúry Reuters uviedli, že dohodu medzi Čínou a Ruskom urýchlila ukrajinská kríza. Európski odberatelia v súčasnosti tvoria 80 % príjmov spoločnosti a Gazprom tak hľadá ďalšie alternatívy. Ruské dodávky plynu do Európy pokrývajú 30 % európskych potrieb. Polovica dodávok plynu však do regiónu smeruje cez Ukrajinu. Tá podľa Gazpromu za plyn dlhuje 3,5 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies