Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto eni.it
10. júna 2014 10:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rusi a Ukrajinci sa na plyne zatiaľ nedohodli

Rozhovory by mali pokračovať buď v utorok od deviatej hodiny večer, alebo v stredu od deviatej hodiny ráno.

Osemhodinové rokovanie medzi Ruskom a Ukrajinou o cenách plynu sa skončilo v utorok v skorých ranných hodinách bez výsledku. Riziko prerušenia dodávok plynu sa tak zvyšuje. Podľa ukrajinského ministra energetiky Jurija Prodana sa rokovania zasekli na ruskom návrhu cenového mechanizmu, ktorý spája prípadné nižšie ceny plynu s exportným clom. Ruský minister energetiky Alexander Novak však vyhlásil, že plán, ktorý navrhuje, je veľmi konštruktívny a verí, že môže a mal by byť prijatý.

Plán popisuje spôsob ako by mala Ukrajina do 10. júna zaplatiť za dodávky plynu z novembra a z decembra minulého roku a taktiež hovorí o splatení istej časti dlhu za mesiace apríl a máj. Rokovania v Bruseli medzi Ukrajinou a Ruskom sprostredkovala Európska komisia. Rozhovory by mali pokračovať buď v utorok od deviatej hodiny večer, alebo v stredu od deviatej hodiny ráno.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies