Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusi a Ukrajinci sa na plyne zatiaľ nedohodli

Ropa
Ilustračné foto eni.it

Rozhovory by mali pokračovať buď v utorok od deviatej hodiny večer, alebo v stredu od deviatej hodiny ráno.

Osemhodinové rokovanie medzi Ruskom a Ukrajinou o cenách plynu sa skončilo v utorok v skorých ranných hodinách bez výsledku. Riziko prerušenia dodávok plynu sa tak zvyšuje. Podľa ukrajinského ministra energetiky Jurija Prodana sa rokovania zasekli na ruskom návrhu cenového mechanizmu, ktorý spája prípadné nižšie ceny plynu s exportným clom. Ruský minister energetiky Alexander Novak však vyhlásil, že plán, ktorý navrhuje, je veľmi konštruktívny a verí, že môže a mal by byť prijatý.

Plán popisuje spôsob ako by mala Ukrajina do 10. júna zaplatiť za dodávky plynu z novembra a z decembra minulého roku a taktiež hovorí o splatení istej časti dlhu za mesiace apríl a máj. Rokovania v Bruseli medzi Ukrajinou a Ruskom sprostredkovala Európska komisia. Rozhovory by mali pokračovať buď v utorok od deviatej hodiny večer, alebo v stredu od deviatej hodiny ráno.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. júna 2014 10:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...