Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto xedos4/FreeDigitalPhotos.net
24. júla 2013 14:48 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Rusatom Overseas vstúpil do Asociácie jadrového priemyslu

Spoločnosť Rusatom Overseas sa stala členom Asociácie jadrového priemyslu (NIA). Tá je obchodným združením jadrového priemyslu pre mierové účely vo Veľkej Británii, kde zastupuje viac ako 260 firiem zaoberajúcich sa civilným jadrovým priemyslom. Informovala o tom spoločnosť Rusatom Overseas.

Kľúčovou úlohou asociácie je zastupovať jadrový priemysel vo Veľkej Británii a vysvetľovať význam jadrovej energetiky rozhodujúcim skupinám vrátane vlády, parlamentu a médií. Druhou kľúčovou úlohou asociácie je podporovať obchodné záujmy svojich členov vo Veľkej Británii a po celom svete.

„Našim hlavným cieľom je propagovať ruské technológie na zahraničných trhoch a vybudovať obojstranne výhodnú spoluprácu so zahraničnými partnermi pre ďalšiu spoločnú realizáciu projektov po celom svete,“ povedal generálny riaditeľ Rusatom Overseas Džomart Aliev.

Rusatom Overseas je dcérskou spoločnosťou ruského štátneho koncernu pre atómovú energiu Rosatom, ktorý zastrešuje viac ako 250 podnikov a vedeckých inštitúcií vrátane všetkých jadrových elektrární v Rusku, civilných výskumných organizácií a jedinej flotily jadrových ľadoborcov na Svete. Rosatom v súčasnosti realizuje projekty výstavby 28 jadrových blokov, vrátane 19-tich mimo Ruska.

Samotný Rusatom Overseas vznikol v roku 2011 s cieľom podporovať ruské jadrové technológie na globálnom trhu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame