Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru
18. októbra 2013 14:08 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Rusatom Overseas je členom Slovenskej nukleárnej spoločnosti

Spoločnosť Rusatom Overseas, ktorá je súčasťou ruského koncernu Rosatom, sa stala členom Slovenskej nukleárnej spoločnosti (SNUS). Táto organizácia je profesionálnym združením expertov na poli jadrovej energetiky, nukleárnej technológie a ionizujúcej radiácie. Členstvo Rusatomu v SNUS-e má napomôcť v rozširovaní spolupráce medzi slovenskými a ruskými vedeckými a akademickými komunitami v nukleárnom sektore, informuje Rusatom Overseas.

Ako dodáva šéfka pobočky Rusatom Overseas na Slovensku Denisa Voleková, Slovensko a Rusko majú spoločnú úspešnú históriu v nukleárnom priemysle. Štyri výrobné jednotky konštruované na základe ruských nukleárnych technológií totiž produkujú viac ako polovicu slovenskej elektriny. „Slovenská nukleárna spoločnosť je dôležitou rešpektovanou organizáciou v jadrovom sektore krajiny a sme hrdí, že sme sa stali jej členom. Verím, že naše členstvo v SNUS pomôže zosilniť spoluprácu medzi slovenskými a ruskými spoločnosťami, vedcami a študentmi,” uviedla.

Členstvo dcéry Rosatomu v organizácii vita aj president SNUS Vladimír Slugeň aj vzhľadom na spomenutý fakt, že slovenská jadrová energetika tradične vychádza z ruských technológií. „Umožní to našim členom rozšíriť spoluprácu s jedným zo svetových lídrov v nukleárnej technológii. Verím, že táto spolupráca pomôže zvýšiť úroveň vedomostí, výskumu a akademickej spolupráce,” povedal Vladimír Slugeň.

Rusatom Overseas JSC, dcéra ruskej štátnej jadrovej korporácie Rosatom, bola založená s cieľom prezentovania ruských nukleárnych technológií na globálnom trhu. Rusatom Oversesas tiež prevádzkuje celosvetovú sieť marketingových kancelárií Rosatomu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies