Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lukoil
Ilustračné foto SITA/AP
3. októbra 2014 15:51 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rumunsko prešetruje firmu Lukoil

Dôvodom sú údajné daňové úniky a pranie špinavých peňazí v sume 230 mil. eur.

Činnosť rumunskej rafinérie Petrotel, ktorej vlastníkom je ruská skupina Lukoil, pokračuje bez prerušenia napriek raziám, ktoré v nej urobili rumunské úrady. Firma o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok. Rumunská prokuratúra, polícia a colná inšpekcia prehľadali vo štvrtok kancelárie piatich spoločností pri meste Ploiesti, ktoré kontroluje druhý najväčší ruský producent ropy, spoločnosť Lukoil. Ide o súčasť prešetrovania údajných daňových únikov a prania špinavých peňazí v sume 230 mil. eur.

„Proces výroby v rafinérií Petrotel-Lukoil sa nezastavil a v súčasnosti pokračuje normálnym spôsobom,“ uviedla firma vo vyhlásení. „Spoločnosti Lukoil Group a ich zamestnanci neboli z ničoho obvinení. Sme úplne presvedčení, že rumunské úrady budú analyzovať všetky prvky a príjmu spravodlivé opatrenia,“ dodala firma.

Rumunská prokuratúra uviedla, že sa prehľadali aj kancelárie firiem Lukoil Energy & Gas Romania SRL, Lukoil Lubricants East Europe, Agentia Lukom-A-Romania a TP Log Services SRL. Lukoil, ktorý má v Rumunsku zhruba 300 benzínových staníc, kúpil rafinériu Petrotel v roku 1998.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame