Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto. SITA
30. mája 2014 16:14 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Rumunské domácnosti zaplatia za plyn viac

Rumunsko chce tento rok zvýšiť ceny plynu pre domácnosti v dvoch fázach. Prvé zvýšenie bude vo výške dvoch percent a druhé vo výške troch percent.

Rumunsko v tomto roku pripravuje zvýšenie regulovaných cien zemného plynu pre domácnosti v dvoch fázach. Prvé zvýšenie bude vo výške dvoch percent a druhé vo výške troch percent. Tento krok je súčasťou širšieho plánu liberalizácie trhov s energiami. V piatok to uviedol Niculae Havrilet, šéf regulačného úradu ANRE.

Rumunská vláda odsúhlasila, že pristúpi k postupnej deregulácii trhov s elektrickou energiou a plynom pred dvoma rokmi. Urobila tak v rámci dohody o pomoci od Medzinárodného menového fondu a Európskej komisie. „V časovom harmonograme je zvýšenie o dve a o tri percentá,“ povedal Havrilet. Taktiež vyhlásil, že nová daň uvalená na špeciálne stavby, ktorá sa dotkne aj energetických spoločností, by mohla pridať jeden až dva percentuálne body k rastu cien elektriny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies