Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
8. júla 2013 18:52 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Rudné bane by mali podľa Malatinského začať na seba zarábať

Štátny podnik Rudné bane, ktorý zabezpečuje likvidáciu starých banských diel a environmentálnych záťaží po banskej činnosti, by mal začať hľadať možnosti, ako nebyť závislý na zdrojoch zo štátneho rozpočtu, ale zarobiť si na svoju činnosť sám, prípadne prinášať zisk. Uviedol to na brífingu po pondelkovom kontrolnom dni v tomto podniku minister hospodárstva Tomáš Malatinský s tým, že možnosti spolu s vedením Rudných baní vidí najmä v predaji niektorých zložiek likvidovaných odpadov.

„V každom likvidovaní odpadu môže byť nejaké pozitívum. Nechceme sa sústrediť len na to, aby Rudné bane mali len likvidačnú úlohu, ale aby mali aj potenciál rozvoja. V baníctve je ešte potenciál, s ktorým sa dá počítať. Myslíme si, že zakrátko takéto modely nájdeme,“ povedal Malatinský. Dodal, že plán, ktorý by stanovoval prvé možnosti takéhoto rozvoja, má vedenie Rudných baní pripraviť do štvrťroka.

Podľa predsedu Hlavného banského úradu Petra Kúkelčíka je možnosť zarábať na odpade po banskej činnosti reálna. „Kvalita upravárenských procesov stúpa a odpady, ktoré boli pred 20 rokmi nevyužiteľné a nespracovateľné, sú v niektorých prípadoch zaujímavou komoditou. Pričom takéto príklady už máme aj v praxi,“ povedal pre agentúru SITA Kúkelčík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame