Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Putin Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
22. októbra 2014 16:48 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Rosnefť žiada o štátnu pomoc v sume 2 bil. rubľov

Rosnefť, ktorý stratil prístup na západné finančné trhy, potrebuje do konca tohto roka splatiť záväzky v sume 440 mld. RUB a v sume 626 mld. RUB v budúcom roku

Ruská spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším producentom ropy v krajine, žiada o viac ako o 2 bil. rubľov (RUB) z fondu národného bohatstva. Informoval o tom v stredu ruský minister financií Anton Siluanov. Hoci hlavným účelom fondu je podporovať penzijný systém krajiny, jeho financie sa použili aj na podporu plynárenskej firmy Novatek či banky VTB, ktoré sú rovnako ako Rosnefť terčom západných sankcií.

Rosnefť, ktorý stratil prístup na západné finančné trhy pre rolu Moskvy v ukrajinskom konflikte, potrebuje do konca tohto roka splatiť záväzky v sume 440 mld. RUB a v sume 626 mld. RUB v budúcom roku. Vyplýva to z informácii, ktoré firma nedávno zverejnila. Siluanov neuviedol, či rezort financií alebo nejaká iná štátna inštitúcia už schválili žiadosť firmy Rosnefť.

Ruský minister energetiky Alexander Novak v stredu vyjadril názor, že ceny ropy sa vrátia na úroveň 90 až 110 USD za barel. Ropa od konca júna zlacnela o približne štvrtinu v dôsledku slabého dopytu. Cena ruskej uralskej zmesi sa v súčasnosti pohybuje vo výške 84,66 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame