Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Putin Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
22. decembra 2014 13:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rosnefť uhradil splátku z úveru na nákup TNK-BP

Najväčší ruský producent ropy uhradil splátku 7 mld. USD z preklenovacieho úveru v objeme 12,7 mld. USD, ktorý si na akvizíciu vzal v decembri 2012.

Ruská spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším producentom ropy v krajine, uhradila splátku v sume 7 mld. USD z preklenovacieho úveru, ktorý si vzala v decembri 2012 na akvizíciu firmy TNK-BP. Celková suma úveru je 12,7 mld. USD. Pondelkové uhradenie splátky čiastočne zmiernilo obavy medzi investormi, že západné sankcie brániace ruským firmám v prístupe na európske a americké kapitálové trhy by mohli vyvolať bankroty.

Hodnota akcií firmy Rosnefť v pondelok počas ranného obchodovania stúpla o 2,5 % po tom, ako producent ropy potvrdil, že splátku úveru uhradil z vlastných rezerv hotovosti. Rosnefť požiadal ruskú vládu o pomoc v sume 2,5 bil. rubľov (RUB) na prekonanie sankcií a refinancovanie dlhov. Vláda však ešte nerozhodla, koľko peňazí poskytne z fondu národného bohatstva.

Druhú splátku z úveru na nákup TNK-BP v sume 6,9 mld. USD musí Rosnefť uhradiť vo februári. Podľa údajov agentúry Reuters preklenovací úver ruskej ropnej spoločnosti poskytli BNP Paribas, Bank of America Merrill Lynch, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Barclays Bank, Citi, Credit Agricole CIB, ING Bank, Intesa Sanpaolo, JP Morgan,Mizuho Corporate Bank, Natixis, Société Générale a UniCredit.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame