Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
3. marca 2014 12:19 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Rosnefť pravdepodobne kúpi rafinériu v Odese

Denník Kommersant uviedol, že ukrajinská spoločnosť VETEK Group nie je schopná splatiť úver ruskej banke VTB a preto jej rafinériu odovzdala.

Spoločnosť Rosnefť, ktorá je ruskou najväčšou ropnou firmou, by mohla kúpiť rafinériu v ukrajinskej Odese, ktorú získala ruská štátna banka VTB pre nesplatené záväzky predošlého majiteľa. Uviedol to v pondelok denník Kommersant. Rosnefť už v súčasnosti kontroluje druhú najväčšiu ukrajinskú rafinériu Lysyčansk. Rafinériu v Odese vlani predala druhá najväčšia ruská ropná firma Lukoil ukrajinskej VETEK Group, ktorej vlastníkom je ukrajinský multimilionár Serhij Kurčenko. Spoločnosť VETEK rýchlo rástla za prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý prišiel o moc minulý mesiac.

Kommersant uviedol, že dohoda o predaji rafinérie v Odese sa dosiahla minulý týždeň a transakcia by sa mohla uzavrieť v najbližšej budúcnosti. Kurčenko, ktorý z Ukrajiny odišiel minulý mesiac, podľa denníka nie je schopný splatiť peňažnému ústavu VTB úver na kúpu rafinérie a preto ju odovzdal banke. Rafinéria minulý týždeň informovala, že v marci pravdepodobne pre údržbu preruší prevádzku. Zároveň uviedla, že spracúva ropu zo zásob a v najbližšej budúcnosti neočakáva nové dodávky.

Rusko v uplynulých dňoch vyvolalo medzinárodnú krízu, keďže vyslalo svoje ozbrojené sily na ukrajinský polostrov Krym. Ukrajina reagovala vyhlásením najvyššej pohotovosti svojej armády. Západní lídri vyzvali Moskvu, aby rešpektovala ukrajinskú suverenitu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies