Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
1. apríla 2014 17:52 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Rosnefť plánuje zvýšiť produkciu plynu

Ruská ropná spoločnosť plánuje v tomto roku vyťažiť 55 mld. kubických metrov plynu a v budúcom roku viac ako 63 mld. kubických metrov.

Ruská spoločnosť Rosnefť predpokladá, že jej produkcia plynu v tomto roku dosiahne úroveň 55 mld. kubických metrov a v budúcom roku sa zvýši na viac ako 63 mld. kubických metrov. Firma to v utorok uviedla pre agentúru Reuters. Rosnefť, podľa produkcie najväčšia ropná spoločnosť na svete, s ktorej akciami sa obchoduje na burze, plánuje vybudovať závod na skvapalňovanie zemného plynu (LNG) na ruskom Ďalekom východe. Počiatočná kapacita závodu má byť 5 mil. ton ročne a postaviť sa má v partnerstve s americkou firmou ExxonMobil.

Rosnefť uviedol, že v projekte závodu na skvapalňovanie zemného plynu na Ďalekom východe pokračuje podľa plánu napriek politickému napätiu medzi Západom a Moskvou pre ruskú anexiu ukrajinského polostrova Krym. Podľa ruskej firmy závod na Ďalekom východe sa postaví pre ázijsko-tichomorské trhy a pracovať má začať v rokoch 2018 – 2019. Podľa ropnej spoločnosti terajšie ceny skvapalneného plynu v ázijsko-tichomorskom regióne znamenajú, že projekt sa úspešne zrealizuje.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame