Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rosnefť kupuje podiel Enel-u vo firme SeverEnergia

Rosneft
Dohoda o tom, že Rosnefť od Enel-u kúpi 40-percentný podiel v spoločnosti Arctic Russia B.V., povedie k tomu, že ruská štátna ropná firma bude nepriamo vlastniť 19,6 % vo firme SeverEnergia. Rosneft

Ruská ropná spoločnosť Rosnefť dosiahla dohodu o kúpe nepriameho podielu talianskej energetickej skupiny Enel v ruskej firme SeverEnergia, ktorá je producentom plynu. Ide o najnovší krok spoločnosti Rosnefť v jej snahe o posilnenie prítomnosti na trhu s plynom. Rosnefť chce do roku 2020 zväčšiť svoj podiel na domácom trhu s plynom z terajších približne 9 % na úroveň 19 až 22 %.

Dohoda o tom, že Rosnefť od Enel-u kúpi 40-percentný podiel v spoločnosti Arctic Russia B.V., povedie k tomu, že ruská štátna ropná firma bude nepriamo vlastniť 19,6 % vo firme SeverEnergia. Enel sľúbil, že do konca roka 2014 predá majetok v hodnote 6 mld. eur, aby vylepšil svoju bilanciu. Talianska štátna energetická spoločnosť v auguste uviedla, že vďaka programom znižovania nákladov a redukcie dlhov môže potvrdiť svoje celoročné plány.

Enel SpA vlastní 66 % akcií Slovenských elektrární. Fond národného majetku SR kontroluje 34-percentný podiel. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. septembra 2013 17:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...