Rosnefť chce namiesto akvizícií nové projekty

7. júla 2014 11:21

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyjadrenia finančného riaditeľa spoločnosti Rosnefť, ktoré uverejnili noviny Financial Times.

Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP

Najväčší ruský producent ropy Rosnefť chce namiesto nových akvizícií sústrediť svoju pozornosť na nové projekty. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyjadrenia finančného riaditeľa spoločnosti Rosnefť, ktoré uverejnili noviny Financial Times. „Sme číslo jedna podľa veľkosti, číslo jedna podľa rastu, číslo jedna podľa zásob, číslo jedna podľa produktivity: nemusíme kupovať viac,“ uviedol pre denník Svjatoslav Slavinskij.

Finančný riaditeľ spoločnosti tiež informoval o tom, že firma sa zameriavala na zvýšenie produkcie ropy a zemného plynu na 10 mil. barelov ropného ekvivalentu denne v priebehu nasledujúcich 20 rokov. Ďalej uviedol, že žiadne zo sankcií, ktoré na Rusko uvalili Spojené štáty americké a Európska únia pre Ukrajinu, nemali na podnikanie spoločnosti vplyv. Akúkoľvek nestálosť na finančných trhoch, ktorá by vznikla v dôsledku sankcií, by spoločnosti podľa finančného riaditeľa umožnili prekonať finančné prostriedky, ktoré vyčlenila na podobné účely.Čo si o tom myslíte?