Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto rosatom.ru
26. júna 2013 14:39 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Rosatom bude pri projektoch spolupracovať so Sberbank

Ruský štátny koncern Rosatom bude spolupracovať pri nových projektoch so Sberbank. Spoločnosti už podpísali na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade dohodu, ktorá stanovuje prioritné oblasti a postup spolupráce pri nových projektoch v zahraničí. Obe strany vyjadrili presvedčenie, že realizácia spoločných projektov na základe tejto dohody urýchli riešenie globálnych úloh v oblasti rozvoja jadrového priemyslu.

„Spolupráca na medzinárodných trhoch je prirodzeným pokračovaním dobre fungujúcich a obojstranne výhodných vzťahov,” uviedol generálny riaditeľ Sberbank Herman Gref. „Skupina Rosatom spustila rozsiahly program globalizácie, ktorého cieľom je rozšíriť jej prítomnosť na medzinárodných trhoch. Spolupráca s najväčšími bankami v Rusku a v zahraničí je jedným z najdôležitejších faktorov úspešnej realizácie veľkých projektov,” dodal generálny riaditeľ Rosatomu Sergej Kirienko

Rosatom je ruský štátny koncern pre atómovú energiu. Zastrešuje viac ako 250 podnikov a vedeckých inštitúcií, vrátane všetkých jadrových elektrární v Rusku, civilných výskumných organizácií a jedinej flotily jadrových ľadoborcov na svete. Rosatom v súčasnosti realizuje projekty výstavby 28 jadrových blokov, vrátane 19 blokov mimo Ruska. Ruský štátny koncern založil v roku 2011 aj dcérsku firmy Rusatom Overseas JSC. Tá má podporovať ruské jadrové technológie na globálnom trhu.

Ruská banka Sberbank vo februári minulého roka dokončila kúpu Volksbank International (VBI). Stala sa tak materskou firmou slovenskej Volksbank Slovensko, ktorá do konca októbra 2007 pôsobila na slovenskom trhu ako Ľudová banka, a do Obchodného registra SR bola zapísaná koncom augusta 1991.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame