Ropu podporila snaha Moskvy a Rijádu

6. septembra 2016 10:48
SITA

Cena severomorskej ropy Brent bola oproti predchádzajúcemu riadnemu obchodovaciemu dňu vyššie o 5 centov na úrovni 47,68 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy sa v pondelok zvýšili. Reagovali tak na dohady o možnom zmrazení ťažby po tom, ako sa Rusko a Saudská Arábia, čiže dvaja najväčší producenti ropy, dohodli, že budú postupovať spoločne s cieľom stabilizovať globálnu ťažbu. Hneď po zverejnení tejto správy sa cena ľahkej americkej ropy zvýšila o 99 centov, čiže o 2,2 percenta na úroveň 45,43 USD za barel. Išlo o rast ceny v elektronickom obchodovaní na newyorskej komoditnej burze, keďže trhy v USA boli v pondelok pre štátny sviatok zatvorené.

Časť ziskov si severoamerická ropa udržala aj v utorok ráno, oproti uzatváracej úrovni predošlého riadneho obchodovacieho dňa bola v elektronickom obchodovaní vyššie o 82 centov, a to na úrovni 45,26 USD za barel. Cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola oproti predchádzajúcemu riadnemu obchodovaciemu dňu vyššie o 5 centov na úrovni 47,68 USD za barel.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?