Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
24. júla 2013 18:35 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropovod Bratislava- Schwechat je na zozname projektov EÚ

Súčasťou európskeho zoznamu projektov spoločného záujmu je aj regionálny projekt ropovodného prepojenia Slovenska a Rakúska Bratislava – Schwechat Pipeline (BSP). Zoznam projektov schválila Európska komisia. „Vzhľadom na aktuálnu diskusiu o strategickosti projektu Bratislava – Schwechat Pipeline považujem schválenie tohto zoznamu na úrovni Európskej únie za významnú skutočnosť a potvrdenie správnosti a opodstatnenosti argumentov a následných rozhodnutí, ktoré súvisia s týmto projektom,“ uviedol v stredu minister hospodárstva Tomáš Malatinský. Projekt ropovodného prepojenia SR a Rakúska realizujú spoločne Transpetrol, a.s. a spoločnosť OMV.

Európsky zoznam projektov spoločného záujmu zahŕňa regionálny zoznam projektov v sektoroch energetiky, plynárenstva a dodávok ropy. Súčasťou zoznamu projektov spoločného záujmu, týkajúcich sa SR, sú podľa rezortu hospodárstva aj projekty prepojenia plynárenských sietí Slovenska s Maďarskom a Poľskom, ktoré navrhla spoločnosť eustream, a.s. Patria tam aj klastre prepojení elektrizačných sústav Slovenska a Maďarska navrhnuté spoločnosťou SEPS, a.s. a tiež projekt rekonštrukcie zvýšenia kapacity ropovodu Adria, ktorého realizátorom je maďarský koncern MOL, resp. spoločnosť Slovnaft a.s., informovalo ministerstvo hospodárstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame