Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
26. júla 2016 13:24 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropný gigant BP s rapídnym poklesom zisku

Základný zisk firmy bez zohľadnenia jednorazových položiek a zmien hodnoty zásob za apríl až jún oslabil na 720 mil. USD z úrovne 1,3 mld. USD, na ktorej bol za rovnaké obdobie minulého roka.

Základný zisk britskej ropnej spoločnosti BP v druhom štvrťroku klesol o 45 percent, keďže jeho výšku negatívne ovplyvnili nízke ceny ropy. Firma v utorok informovala, že jej základný zisk bez zohľadnenia jednorazových položiek a zmien hodnoty zásob za apríl až jún oslabil na 720 mil. USD z úrovne 1,3 mld. USD, na ktorej bol za rovnaké obdobie minulého roka. Čistá strata spoločnosti sa však medziročne znížila na 1,4 mld. USD z úrovne 5,8 mld. USD.

Ropný gigant BP v druhom štvrťroku zaúčtoval náklady v sume 5,2 mld. USD súvisiace s haváriou ropnej plošiny Deepwater Horizon v roku 2010. Firma sa tento mesiac snažila urobiť čiaru za touto haváriou, keď vyhlásila, že konečnú sumu nákladov pred zdanením odhaduje na 61,6 mld. USD.

Cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola v druhom štvrťroku v priemere na úrovni 46 USD za barel, čiže klesla z hodnoty 62 USD za barel v rovnakom kvartáli vlaňajška. „Očakávame, že prostredie zostane náročné, ale máme pripravených mnoho nových projektov,“ povedal generálny riaditeľ firmy Bob Dudley.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies