Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
6. februára 2018 11:39 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropná firma BP s päťnásobným nárastom zisku

Základný zisk spoločnosti, ktorý nezahŕňa jednorázové položky a vylučuje zmeny hodnoty zásob, v štvrtom kvartáli medziročne stúpol na 2,1 mld. USD zo 400 mil. USD.

Základný zisk britskej ropnej spoločnosti BP sa v štvrtom kvartáli medziročne zvýšil päťnásobne vďaka vyšším cenám ropy, rastu ťažby a nižším nákladom. Firma v utorok informovala, že jej základný zisk, ktorý nezahŕňa jednorázové položky a vylučuje zmeny hodnoty zásob, stúpol na 2,1 mld. USD zo 400 mil. USD v rovnakom období pred rokom.

Produkciu ropy a plynu firma BP v záverečnom kvartáli vlaňajška medziročne zvýšila o 18 percent na 2,58 mil. barelov ropného ekvivalentu denne. Cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, bola v štvrtom kvartáli v priemere na úrovni 61,26 USD za barel, čiže medziročne bola drahšia o 24 percent.

Čistý zisk spoločnosti však klesol na 27 mil. USD z úrovne 497 mil. USD. Hlavným dôvodom bola ďalšia negatívna účtovná položka, a to v sume 1,7 mld. USD, súvisiaca s haváriou na ropnej plošine Deepwater Horizon v roku 2010, ale aj negatívna položka 900 mil. USD vyplývajúca zo zmien daňového zákona v USA.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame