Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
27. januára 2016 9:37 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa v utorok zdražela

Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 4,26 % na 31,80 USD za barel a ľahká americká ropa posilnila o 3,7 % na 31,45 USD za barel.

Ceny ropy v utorok posilnili o zhruba 4 %, keď Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zopakovala výzvu producentom ropy z radov konkurencie, aby spoločne znížili ťažbu. Investori následne dúfali, že produkcia ropy klesne, čo by viedlo k postupnému zníženiu najväčšieho ropného prebytku za posledné dekády a nárastu cien. Po skončení obchodovania ceny ropy mierne klesli, keď Americký ropný inštitút (API) zverejnil správu o väčšom než očakávanom náraste zásob v týždni do 22. januára. V strategickom termináli Cushing v štáte Oklahoma sa však zásoby zmenšili o 664 tis. barelov. Britská ropa Brent uzavrela vyššie o 4,26 % na 31,80 USD za barel a ľahká americká ropa posilnila o 3,7 % na 31,45 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame