Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ropa v utorok zdražela

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Americká ľahká ropa posilnila o 1,3 % na 44,59 USD za barel a po skončení obchodovania o 20:50 GMT vzrástla o 2,8 % na 45,25 USD za barel. Britská ropa Brent posilnila len mierne a uzavrela na 46,63 USD za barel.

Ceny ropy v utorok vzrástli. Americkú ľahkú ropu posilnil nárast na Wall Street, vyššie ceny palív a správa o poklese zásob. Britská Brent síce tiež posilnila, ale menej ako americká ropa a rozdiel ich cien sa znížil na osemmesačné minimum, pod 1,50 USD za barel. Po skončení obchodovania ceny ďalej rástli, keď reagovali na správu Amerického ropného inštitútu (API) o poklese zásob o 3,1 mil. barelov. Analytici oslovení agentúrou Reuters pritom predpokladali nárast o 1,2 mil. barelov. Oficiálne údaje o stave zásob zverejní v stredu Americký úrad pre informácie o energetike. Americká ľahká ropa posilnila o 1,3 % na 44,59 USD za barel a po skončení obchodovania o 20:50 GMT vzrástla o 2,8 % na 45,25 USD za barel. Britská ropa Brent posilnila len mierne a uzavrela na 46,63 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. septembra 2015 9:31

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...