Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
24. septembra 2015 9:01 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa v stredu zlacnela

Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 2,7 % na úrovni 47,75 USD za barel, kým americká ľahká ropa oslabila o 4,1 % na 44,48 USD za barel.

Ceny ropy v stredu klesli, keď správu o poklese zásob ropy vykompenzovala informácia o náraste benzínových rezerv. Americká vláda informovala o poklese zásob o približne 2 mil. barelov už druhý týždeň v rade, no analytici minulý týždeň odhadovali nižšie zásoby len o 533 tis. barelov. Ceny ropy reagovali nárastom na hodnote. Britská ropa Brent si počas dňa pripísala aj 2 % a na chvíľu vyskočila nad 50 USD za barel. Federálny úrad pre energetiku (EIA) však neskôr oznámil, že zásoby benzínu vzrástli o 1,4 mil. barelov, pričom analytici prognózovali nárast len o 819 tis. barelov. Britská ropa Brent uzavrela nižšie o 2,7 % na úrovni 47,75 USD za barel, kým americká ľahká ropa oslabila o 4,1 % na 44,48 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame