Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
17. marca 2016 10:14 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa v stredu zdražela

Ceny americkej ropy posilnili o 2,12 USD, čiže 5,8 %, na 38,46 USD za barel. Severomorská ropa Brent zdražela o 1,59 USD na 40,33 USD za barel.

Americká ropa v stredu zdražela o takmer 6 %. Straty z predchádzajúcich dvoch dní vyrovnala, keď hlavní exportéri ropy opäť vyjadrili ochotu zísť sa budúci mesiac v katarskej Dauhe na rokovaniach o zmrazení ťažby. Podľa katarského ministra ropného priemyslu iniciatívu podporuje zhruba 15 krajín, ktoré zodpovedajú za 73 % globálnej produkcie suroviny.

Ceny podporil aj miernejší než očakávaný rast zásob komodity v USA a vyhliadky na umiernenejšiu menovú politiku, keď Federálny rezervný systém (FED) ponechal úrokové sadzby bez zmeny a naznačil, že do konca roka ich plánuje zvýšiť v dvoch namiesto očakávaných štyroch fázach. Ceny americkej ropy posilnili o 2,12 USD, čiže 5,8 %, na 38,46 USD za barel. Severomorská ropa Brent zdražela o 1,59 USD na 40,33 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame