Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ropa v stredu zdražela

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny americkej ropy posilnili o 2,12 USD, čiže 5,8 %, na 38,46 USD za barel. Severomorská ropa Brent zdražela o 1,59 USD na 40,33 USD za barel.

Americká ropa v stredu zdražela o takmer 6 %. Straty z predchádzajúcich dvoch dní vyrovnala, keď hlavní exportéri ropy opäť vyjadrili ochotu zísť sa budúci mesiac v katarskej Dauhe na rokovaniach o zmrazení ťažby. Podľa katarského ministra ropného priemyslu iniciatívu podporuje zhruba 15 krajín, ktoré zodpovedajú za 73 % globálnej produkcie suroviny.

Ceny podporil aj miernejší než očakávaný rast zásob komodity v USA a vyhliadky na umiernenejšiu menovú politiku, keď Federálny rezervný systém (FED) ponechal úrokové sadzby bez zmeny a naznačil, že do konca roka ich plánuje zvýšiť v dvoch namiesto očakávaných štyroch fázach. Ceny americkej ropy posilnili o 2,12 USD, čiže 5,8 %, na 38,46 USD za barel. Severomorská ropa Brent zdražela o 1,59 USD na 40,33 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. marca 2016 10:14

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...