Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
16. decembra 2015 11:16 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ropa posilnila druhý deň v rade

Britská ropa Brent posilnila o 53 centov na 38,45 USD za barel, pričom počas dňa jej cena stúpla na 39,41 USD za barel. Ľahká americká ropa vzrástla o 1,04 USD na 37,35 USD za barel.

Ceny ropy v utorok stúpli druhý deň v rade, keď špekulatívne obchody investorov zastavili prepad jej cien na jedenásťročné minimá. Trh s ropou je však naďalej slabý. Počas stredajšieho obchodovania investori upriamia pozornosť na zverejnené údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) o minulotýždňovom náraste zásob ropy v USA, ako aj na rozhodnutie Federálneho rezervného systému (Fed), či po takmer dekáde zvýši úrokové sadzby. Niektorí analytici si však myslia, že ceny ropy klesnú, aj napriek rozhodnutiu o zvýšení sadzieb. Britská ropa Brent posilnila o 53 centov na 38,45 USD za barel, pričom počas dňa jej cena stúpla na 39,41 USD za barel. Ľahká americká ropa vzrástla o 1,04 USD na 37,35 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame