Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ropa posilnila druhý deň v rade

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Britská ropa Brent posilnila o 53 centov na 38,45 USD za barel, pričom počas dňa jej cena stúpla na 39,41 USD za barel. Ľahká americká ropa vzrástla o 1,04 USD na 37,35 USD za barel.

Ceny ropy v utorok stúpli druhý deň v rade, keď špekulatívne obchody investorov zastavili prepad jej cien na jedenásťročné minimá. Trh s ropou je však naďalej slabý. Počas stredajšieho obchodovania investori upriamia pozornosť na zverejnené údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) o minulotýždňovom náraste zásob ropy v USA, ako aj na rozhodnutie Federálneho rezervného systému (Fed), či po takmer dekáde zvýši úrokové sadzby. Niektorí analytici si však myslia, že ceny ropy klesnú, aj napriek rozhodnutiu o zvýšení sadzieb. Britská ropa Brent posilnila o 53 centov na 38,45 USD za barel, pričom počas dňa jej cena stúpla na 39,41 USD za barel. Ľahká americká ropa vzrástla o 1,04 USD na 37,35 USD za barel.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. decembra 2015 11:16

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...