Ropa pokračovala v zdražovaní. Brent už atakuje 50 dolárov.

18. mája 2016 10:46
SITA

Britská ropa Brent vzrástla o 31 centov na 49,28 USD za barel, pričom počas dňa stúpla na šesťmesačné maximum 49,58 USD za barel.

Ropa ceny
Ilustračné foto. Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Ceny ropy v utorok rástli v dôsledku očakávaní poklesu zásob komodity v USA. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters odhadli, že zásoby ropy v USA v minulom týždni klesli o 2,8 mil. barelov. Pod pozitívny vývoj cien ropy na trhu sa podpísal aj vývoj v Kanade, kde rozsiahle lesné požiare obmedzili produkciu kanadských firiem z roponosných pieskov. Nárast na trhu však limitovali správy o dohode medzi líbyjskými ropnými skupinami, ktorá môže viesť k obnoveniu ťažby v severoafrickej krajine.

Ľahká americká ropa uzavrela vyššie o 59 centov na 48,31 USD za barel a po ukončení obchodovania stúpla na 48,76 USD za barel a dosiahla maximá z polovice októbra. Britská ropa Brent vzrástla o 31 centov na 49,28 USD za barel, pričom počas dňa stúpla na šesťmesačné maximum 49,58 USD za barel. Po ukončení obchodovania Americký ropný inštitút zverejnil správu, podľa ktorej sa zásoby americkej ropy v minulom týždni znížili o 1,14 mil. barelov, čo bolo značne menej, než trh očakával.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?